Hakkımızda

Akademik yolculuğunun henüz başında olan sen ve senin gibi gençlerin, bu yola doğru tercihlerle çıktığınızda hem kendinize hem de insanlığa çok büyük katkılar sağlayabileceğinize inanıyoruz. Yanlış tercihlerle bu yola adım atılması durumunda ise verilebilecek her türlü potansiyel kaybın da farkında ve peşinde olan bir grup gönüllü olarak harekete geçtik. Amacımız, bu yolculuğun hem başlangıcında hem de devamında verim alabileceğiniz, değer üretebileceğiniz işaretleri bulmanızda sizlere yardımcı olmak ve yol arkadaşlığı yapmak.

Bu amaç doğrultusunda alan, meslek ve okul tercihi yapacak olan sizleri, tüm bu tercih süreçlerinde hedeflediğiniz yollardan veya kıyısından bir şekilde geçmiş olan ve size yardımcı olmak isteyen kişilerle bilgi ve tecrübelerini aktarmaları için buluşturuyoruz. Tercihleriniz sonrasında da kampüs hayatı, barınma, entelektüel gelişim, akademik hayat, sosyal çevre, kültür-sanat aktiviteleri gibi ihtiyaçlarınıza cevap olabilecek programlar düzenliyoruz yahut var olan programlardan sizleri haberdar ediyoruz. Böylece birçok üniversite ve bölümden öğrencinin yer aldığı geniş bir ilişkiler ağı oluşturmak da başlıca hedeflerimiz arasında.

Tercih ve Ötesi olarak, ulaşacağımız her gencin ülkesinde ve dünyada kendisi için ayrılmış biricik yeri bulabilmesi, aynı zamanda birbiriyle yan yana ve yakın temasta kalabilmesi için çalışıyoruz.